Od 7 do 10 października obchodziliśmy SZKOLNY TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO, to ważne wydarzenie, które zwróciło uwagę na kluczową rolę zdrowia psychicznego w codziennym życiu. W trakcie tego tygodnia w klasach odbyły się zajęcia oscylujące wokół Dnia Zdrowia Psychicznego i budowania poczucia własnej wartości oraz pozytywniej samooceny. Wysoka samoocena sprzyja efektywnemu funkcjonowaniu w codziennym życiu, umożliwiając […]

Wysoka samoocena sprzyja efektywnemu funkcjonowaniu w codziennym życiu, umożliwiając lepszą komunikację z innymi czy zdolność do radzenia sobie ze stresem. Człowiek z wysokim poczuciem własnej wartości ma z reguły lepsze samopoczucie psychiczne oraz większe poczucie sprawstwa, co przekłada się na lepszą jakość życia.

Gościliśmy panią psycholog Katarzynę Jankowska z Centrum Profilaktyki EKSPERT, która 8 października przeprowadziła dla zainteresowanych rodziców spotkanie pt. Jak pomagać dzieciom w budowania poczucia własnej wartości i pozytywnej samooceny?

Pani Kasia spotkała się również z uczniami klas IV i VI, dla których poprowadziła warsztaty profilaktyczne pt. Poczucie własnej wartości i jej wpływ na budowanie relacji w celu przeciwdziałania przemocy i agresji w środowisku szkolnym.

Pamiętajmy, żeby dbać o zdrowie psychiczne – nie tylko od święta!