W czwartkowy poranek klasy 1c i 3b wybrały się na wycieczkę do Oddziału Prewencji Policji przy ul. Taborowej w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Salę Tradycji i znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania: Jakiej marki i koloru były policyjne rowery?, Ile waży policyjna tarcza?, Jak wyglądała kiedyś policyjna dyżurka?, Na jakich motocyklach jeździli funkcjonariusze? Był […]

W czwartkowy poranek klasy 1c i 3b wybrały się na wycieczkę do Oddziału Prewencji Policji przy ul. Taborowej w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Salę Tradycji i znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania: Jakiej marki i koloru były policyjne rowery?, Ile waży policyjna tarcza?, Jak wyglądała kiedyś policyjna dyżurka?, Na jakich motocyklach jeździli funkcjonariusze? Był też pokaz broni używanej przez policjantów, a największym zainteresowaniem cieszył się pokaz szkolonych psów (znaleźli się tacy śmiałkowie, którzy nie bali się ich pogłaskać) oraz armatki wodnej.

Szczególne podziękowania kierujemy do funkcjonariuszy, z którymi mieliśmy okazję się spotkać, a którzy to w sposób przystępny i niezwykle ciekawy opowiadali o swojej pracy.

Uczniowie klasy 1c i 3b wraz z wychowawczyniami