Pies, bezpieczny przyjaciel!
Pies, bezpieczny przyjaciel!
     Zajęcia dla uczniów klas 1 - 3 Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy dochodzi do agresywnego zachowania zwierzęcia, często spowodowanego brakiem wiedzy i niewłaściwym zachowaniem człowieka wobec niego.
      Dlatego podczas zajęć z uczniami klas 1 – 3 chcemy pokazać dzieciom, że kontakty z psem mogą być bezpieczne i korzystne, ale tylko wtedy, gdy przestrzega się pewnych zasad. Dzieci dowiedzą się, że właściwa socjalizacja psa i opieka nad nim mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo oraz są obowiązkami każdego właściciela. Zajęcia zostały podzielone na trzy bloki tematyczne: bezpieczeństwo, pies pracujący i opieka nad zwierzęciem. W czasie zajęć towarzyszyć nam będzie Lusia.
                                                                                                                                             psycholog, dogoterapeuta Kinga Stefaniak

XXX
Powstanie Wielkopolskie
Projekt realizowany w SP im. F. Chopina w Skórzewie. 
Celem naszego projektu jest popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz przygotowanie społeczności szkolnej do zbliżającej się rocznicy jego wybuchu.
Czytaj więcej
1050-lecie Chrztu Polski
Projekt realizowany w SP im. F. Chopina w Skórzewie.
Celem naszego projektu jest popularyzacja wiedzy o początkach Państwa Polskiego oraz wpływie przyjęcia chrztu przez Mieszka I na losyPolski. Staramy się, znaleźć dziedzictwo chrztu na każdym etapie historii naszej Ojczyzny.  Zaprosiliśmy do współpracy wszystkich przyjaciół szkoły.
Czytaj więcej