Świąteczna Karolinka

Stół łączy – czyli ŚWIĄTECZNA KAROLINKA

Wigilia 2019 to jedna z najpiękniejszych chwil przeżytych wspólnie w minionym roku przez uczniów naszej szkoły. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami obchodziły ten dzień bardzo uroczyście i radośnie.
Piątkowy poranek przed Bożym Narodzeniem, w ramach projektu KAROLINKA, uczniowie klasy 6 G spędzali w towarzystwie ulubionych koleżanek i kolegów z I D. Starsi przyszli wcześniej do sali maluchów, by przygotować wspólny, wigilijny stół. Znalazły się tam lukrowane pierniczki, makowce, wspaniałe ciasto drożdżowe upieczone przez Michała z klasy szóstej, różne ciasteczka i cukierki oraz mnóstwo mandarynek i napojów. Na honorowym miejscu ustawiono talerzyki z opłatkami, a po środku świecznik z trzema świecami. Stoły udekorowane gałązkami jodełki pachniały słodkościami i żywicą. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera i z radością zasiedli do wspólnego posiłku. Tradycyjnie polskim obyczajem wigilię rozpoczęto dzieleniem się opłatkiem i życzeniami. Staś z klasy szóstej i Bruno z klasy pierwszej rozdzielili opłatki i zaczęło się składanie życzeń. Było przy tym wiele radości i wzruszeń. Następnie rozpoczął się wspólny posiłek. Starsi koledzy częstowali młodszych i zachęcali do biesiadowania. Kolejnym miłym akcentem wigilijnego spotkania były pastorałki w wykonaniu maluszków. Nie trzeba było zachęcać starszych kolegów, którzy również włączyli się do kolędowania. Wszyscy wspólnie zaśpiewali Przybieżeli do Betlejem oraz Dzisiaj w Betlejem. Atmosfera była wspaniała. Po muzykowaniu starsi i młodsi uczestnicy spotkania prowadzili przyjacielskie rozmowy, tworząc jedną szkolna rodzinę. W tym czasie uczniów odwiedziła Pani Dyrektor, składając świąteczne życzenia oraz ciesząc się wraz z nimi harmonijną, spokojną atmosferą tego wyjątkowego poranka.
Pod koniec spotkanie uczennice z klasy szóstej zaprosiły pod choinkę wszystkich pierwszaków do bożonarodzeniowego konkursu z nagrodami. Zosia, Kinga i Martyna, prowadzące quiz, zadawały pytania pierwszoklasistom i wręczały nagrody. Wielką niespodzianką było to, że na każde pytanie padła poprawna odpowiedź i prezenty w postaci udekorowanych długopisów powędrowały do zwycięzców.
Po zakończonej zabawie, wspólnie uporządkowano klasę i wszyscy udali się do sali gimnastycznej na kolejne wspaniałe wydarzenie tego dnia – szkolne jasełka.
To były cudowne, pełne świątecznej życzliwości i radości chwile. Zostaną w pamięci na długo.

Uczniowie klasy 6 G

Karolinkowa WIGILIA 1Karolinkowa WIGILIA 10Karolinkowa WIGILIA 19Karolinkowa WIGILIA 26Karolinkowa WIGILIA 33