Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Na ten dzień czekało wielu!

19 czerwca 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Skórzewie pożegnała wszystkich uczniów na czas wakacji. W sali gimnastycznej spotkały się osobno dwie grupy: uczniowie 1-3 oraz 4-6. Rodzice wraz ze swymi dziećmi mogli wysłuchać przemówienia Pani Dyrektor, mieli też okazję popisać się znajomością hymnu Polski i to wszystkich strof. Uroczystość uświetniono częścią artystyczną pod znamiennym tytułem: „Tacy jesteśmy”, przygotowaną przez szóstoklasistów.
Dziewczęta i chłopcy w trzech odsłonach ukazali rzeczywistość szkolną, nie zawsze łatwą i zaprezentowali swoje zainteresowania pozalekcyjne, którymi niekiedy trudno się pochwalić w czasie roku szkolnego. Całość zawierała dużą dawkę humoru. Przedstawieniu towarzyszyły więc oklaski zadowolonej publiczności. Po „pożegnaniu” uczniowie już w klasach otrzymali świadectwa, które były nagrodą za całoroczną, wytężoną pracę.

Cała społeczność szkolna opuszczała budynek z uśmiechem na ustach, ale także z łezką w oku (niektórzy żegnali szkołę bezpowrotnie)! Po czasie gwaru na korytarzach zapadła znamienna cisza.

Czekamy na Was Rodzice i Uczniowie już we wrześniu! Teraz odpoczywajcie, nabierajcie sił i kumulujcie potrzebną energię, którą wyzwolicie tak naprawdę już niedługo.

Do zobaczenia po wakacjach!

Zrelacjonowała
K. Ulandowska-Starczewska

IMG 7652

IMG 7663

IMG 7666