Szkolny Festyn Rodzinny

Szkolny Festyn Rodzinny pt. „Sport to zdrowie, w Skórzewie każdy Ci to powie”

      8 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie odbył się Szkolny Festyn Rodzinny pod hasłem: „Sport to zdrowie, w Skórzewie każdy Ci to powie”. Sportowemu hasłu towarzyszyło wiele atrakcji oraz emocji.
      Festyn rozpoczął się od powitania gości przez Panią Dyrektor Lidię Paech, która serdecznie zachęciła wszystkie dzieci do udziału w przewidzianych konkurencjach sportowych, a także do świetnej zabawy. Następnie, rozpoczęły się występy uczniów z naszej szkoły i grup tanecznych. Swoje umiejętności pokazali także podopieczni z grupy tańczącej breakdance oraz studia Activus. Barwne stroje, układy taneczne oraz muzyczne dźwięki towarzyszyły nam przez cały czas trwania festynu.
     Nauczyciele czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, a także fair-play. Każdy uczestnik, który zmierzył się z przewidzianymi zadaniami mógł odebrać medal dzielnego sportowca. Było warto! Medale okazały się wspaniałymi pamiątkami. Podczas udziału w konkurencjach, młodsze dzieci mogły „zapisać” się do żłobka prowadzonego przez rodziców.
      Dużą popularnością cieszyło się stoisko z zaplataniem warkoczyków, gdzie każda dziewczynka mogła spełnić swoje małe marzenie.
     W fotobudce pojawiła się możliwość wcielenia w rolę sportowca lub zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na ściance z hasłem: „Sport to zdrowie”.
      Wszyscy chętnie odwiedzali stoisko, gdzie Lusia towarzyszyła dzieciom podczas rozwiązywania psich łamigłówek.
    Duże zainteresowanie wzbudziło także stanowisko ratowników medycznych, gdzie podstawą było przypomnienie sobie zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zwiedzanie karetki pogotowia.
      W międzyczasie trwania wszystkich atrakcji, na jednej ze ścian szkoły, malowany był mural. Patron naszej szkoły, Fryderyk Chopin na pewno byłby bardzo dumny ze stworzonego dzieła.
      Rada Rodziców Szkoły z ochotą pracowała przy stanowisku z ciastami oraz słodkościami, a także z uśmiechem rozdawała nagrody podczas loterii fantowej.
      Panie ze świetlicy przepięknie malowały dziecięce buzie na stoisku rękodzieła. Natomiast, szkolny wolontariat przygotował ozdoby, które szybko znalazły nowych właścicieli.
     Nie zabrakło stoiska z zadaniami z zakresu robotyki, a także pokazu karate. Można było smacznie zjeść i wypić coś pysznego oraz znaleźć ciekawą książkę przy stanowisku biblioteki.
      Festyn podsumowano losując nagrody główne loterii fantowej, które wzbudziły jeszcze większe emocje wśród obecnych.
      Każdy tego dnia był dzielny i uśmiechnięty!

                                                                                                                                                                                               Marta Pauszek

DSC 0372

DSC 0322

DSC 0468