PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA- SZKOLENIA

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA- SZKOLENIA

     Przez pierwszą pomoc przedmedyczną rozumiemy wykonanie podstawowych czynności mających na celu ratowanie zdrowia lub życia. Osoba, która odniosła obrażenia lub jej stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu, musi otrzymać od nas pomoc, zanim przybędą na miejsce lekarz, pogotowie ratunkowe lub inne wykwalifikowane osoby.

     Czy mamy wiedzę na ten temat? Co robić gdy spotkamy na naszej drodze człowieka, który potrzebuje naszej pomocy? Organizując szkolenia, postanowiliśmy przypomnieć uczniom, nauczycielom i rodzicom jak należy udzielać pierwszej pomocy. Dlaczego przypomnieć? Takie zajęcia odbywają się w naszej szkole regularnie i to przynajmniej raz w roku. Za każdym razem przypominamy to, co teoretycznie już wiemy. W tym roku szkolnym skorzystaliśmy ze szkolenia Ratowników z Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.
Głównym ich przesłaniem było rozpowszechnianie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych ratowania życia. Organizowany kurs miał na celu nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. W tym roku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu stworzyła ambulans całkowicie odmienny swym wyglądem od znanych nam dotychczas. Ambulans został obklejony kolorowymi postaciami, a wszystko po to, aby propagować wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. Taki ambulans odwiedził również naszą szkołę.
Jak bezcenne jest życie człowieka nie trzeba udowadniać. Natomiast cenić należy wszystkich tych, którzy to propagują, którzy szkolą i chcą być szkoleni. Dziękujemy organizatorce tego przedsięwzięcia- nauczycielce w-f p. Ani Skibickiej. Szkolenia odbyły się w przemiłej, owocnej i fachowej atmosferze zaangażowanych na co dzień w ratowaniu ludzkiego życia ratowników medycznych panów: Dawida Tokarek, Marcina Bączyk i Damiana Mitek- z serca dziękujemy. Dziękujemy też uczniom kl. 4- 6 i ich rodzicom (na załączonych zdjęciach), którzy skorzystali z tej oferty biorąc aktywny udział. Dla uczniów kl. 1- 3 planujemy szkolenie na 9 maja. Jeżeli wśród rodziców są chętni do skorzystania z tego szkolenia informujemy, że podobne spotkanie odbędzie się na naszym szkolnym festynie – SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Elżbieta Mądra

20190312 19083220190312 19084020190312 19085820190312 19091520190312 19173620190312 19243920190312 192521