Koncert „Łączymy się dla Magdy”

Koncert „Łączymy się dla Magdy”

     Niedziela 3 lutego była w naszej szkole dniem wyjątkowym. Wszystko za sprawą koncertu charytatywnego „Łączymy się dla Magdy”. Pani Magda jest jedną z naszych mam, która choruje na glejaka. Celem koncertu była zbiórka pieniędzy na leczenie – zebrano 48 101 zł 5 gr. Atmosferę tego wydarzenia trafnie określił występujący na koncercie iluzjonista Lucky Luke pisząc, że koncert był magiczny głównie za sprawą wszystkich, którzy przybyli i wsparli tak szczytny cel.

     Od godziny 12 do 16 atrakcji nie brakowało – były między innymi profesjonalne porady kosmetyczne, licytacje, występy zespołów tanecznych i wokalnych, występ magika Lucky Luke i Wujka Ogórka. Na zmęczonych w kawiarence czekała kawa i pyszne ciasto. Jak zwykle nie zawiedli nasi uczniowie – wolontariusze pod opieką pań – Anity Karnickiej, Urszuli Derenek i Agnieszki Przybylak oraz występujący uczniowie z klasy 1c pod opieką pani Marty Pauszek i 3c z panią Iloną Ellmann-Wybieralską. Szatnię profesjonalnie obsługiwali uczniowie z klasy 6a.
     Do puszki naszych szkolnych wolontariuszy w czasie koncertu trafiło 3 215 zł 34 gr. Do tego musimy doliczyć 907 zł, które dla pani Magdy zostały zebrane przez wolontariat w czasie zebrań z rodzicami.
     Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli w tą zimową niedzielę, aby wesprzeć panią Magdę. Myślę, że oprócz zebrania tak dużej kwoty równie ważne jest to, że tyle osób włączyło się w pomoc, co zapewne jest wielkim wsparciem i dodaje sił w walce z chorobą.
     Pani Magdo, życzymy powrotu do zdrowia i trzymamy za panią kciuki!!!

Kinga Stefaniak