„Wolność kocham i rozumiem...”

„Wolność kocham i rozumiem...”
     Pod takim hasłem dnia 22.11.2018 roku odbył się w naszej szkole niezapomniany koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
     Wzięli w nim udział artyści naszej szkoły od klasy pierwszej do szóstej- ponad 280 uczniów.Grupa recytatorówprzedstawiła tragiczne okoliczności utraty przez Polskę niepodległości, zmagań z zaborcami oraz trudne polskie drogi do niepodległości.Szczególne miejsce poświęcono historii naszego regionu i roli zwycięskiegoPowstania Wielkopolskiego. Recytacje przeplatane były występami chóru, który w niezwykle żywiołowy i radosny sposób wykonywał utwory patriotyczne. Chórzyści zaprosili wszystkich zgromadzonych do wspólnego, uroczystego odśpiewania Roty Marii Konopnickiej. W ramach prezentacji muzycznych wystąpilitakże uczniowieAda z klasy 6c i Wincenty z 6d w dueciena flet i akordeon z utworem Serce w plecaku.

     Wszystkich widzów koncertu zachwyciły wspaniałe układy tanecznew biało-czerwonych barwach zaprezentowane przez najmłodszych z klas:1d,2b, 2c, i 3c.
     Wystąpiła też grupa zuchów i harcerzy śpiewająca przy akompaniamencie gitary i towarzyszącej prezentacji multimedialnej. W finale kończącym uroczystość wszyscy obecni na sali zaśpiewali kultową pieśń współczesnąŻeby Polska była Polską.
     Ideą koncertu było przesłanie, że nie można żyć bez przeszłości. Musimy o niej pamiętać, bo ona kształtuje naszą tożsamość. Tradycje i historia pozwalają nam czuć się Polakami i z dumą budować naszą przyszłość. Ten wspaniały wieczór na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
                                                                                                                                                                           Urszula Derenek