21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Skąd pomysł?
 
Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. 

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wzbudzenia w ludziach pozytywnych emocji, zachęcenia do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażanieprotestu przeciwko antypatii, nienawiści i braku tolerancji.
W naszej Szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z okazji tego szczególnego dnia członkowie Koła Kraina Emocji- garść radości, szczypta złości przygotowali.

Drzewka Życzliwości, na których było można napisać pozdrowienia i życzenia;
21 lis
list2
Loterię Życzliwości z motywującymi cytatami;
21list2


Plakaty Życzliwości, z których można było oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie.
21 lis4

Uczniowie klas 1-3 zrobili kartki z pozdrowieniami i pięknymi życzeniami dla mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej, które we wtorek zostały zawiezione do Lisówek
list5

 Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypomniał nam, że życzliwym warto być nie tylko dla znajomych, ale też na drodze czy w komunikacji miejskiej - otwartość i empatia sprawiają, że wzajemnie jesteśmy w stanie poprawić sobie nastrój drobnymi gestami uprzejmości.
Życzliwość to ciepłe słowo, uśmiech, przytrzymanie komuś drzwi. To podzielenie się kanapką z kimś, kto jest głodny i pomoc w potrzebie.
Warto pamiętać, że to właśnie proste, miłe gesty są najważniejsze.