Komunikat!
Szanowni Państwo,
Szkoła Podstawowa nr1 im Fryderyka Chopina w Skórzewie od 24 kwietnia do odwołania jest niestety zamknięta z uwagi na trwający strajk. Dyrekcja szkoły zapewnia w tych dniach opiekę dzieciom na takich samych zasadach jak do tej pory (tj. w liczbie do 50 uczniów, w godzinach od 7.30 do 15.30). Placówka w tych dniach nie zapewnia wyżywienia.
Wycieczka klas 6 odbędzie się zgodnie z planem. Jeśli strajk będzie trwał nadal nauczyciele, którzy jadą na wycieczkę na ten czas zawieszą swój udział w strajku.
Z poważaniem
Lidia Paech
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie
Wielkanoc
WIELKANOC

18 -23 kwietnia 2019 r. wiosenna przerwa świąteczna 

 
Niech Święta Wielkanocne, które niosą odrodzenie duchowe, napełnią wszystkich spokojem i wiarą, dadzą siłę w pokonywaniu trudności i pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość…


Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie

Czytaj więcej
Komunikat w sprawie strajku!
Szanowni Państwo,
Z przeprowadzonego w naszej szkole referendum strajkowego wynika, że większość pracowników placówki opowiedziała się za przeprowadzeniem akcji strajkowej. W związku z powyższym zachodzi uzasadniona obawa, że wraz z rozpoczęciem w szkole akcji strajkowej planowanej od 8.04.2019 r. dyrektor nie będzie miał możliwości zapewnienia opieki uczniom.
Czytaj więcej
KONKURS GWARY WIELKOPOLSKIEJ
KONKURS GWARY WIELKOPOLSKIEJ
29 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs gwarowy pt" Godejcie po naszymu". Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z klas trzecich.
Czytaj więcej
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA- SZKOLENIA
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA- SZKOLENIA

     Przez pierwszą pomoc przedmedyczną rozumiemy wykonanie podstawowych czynności mających na celu ratowanie zdrowia lub życia. Osoba, która odniosła obrażenia lub jej stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu, musi otrzymać od nas pomoc, zanim przybędą na miejsce lekarz, pogotowie ratunkowe lub inne wykwalifikowane osoby.
Czytaj więcej
"W małym kinie..."
„W małym kinie...”

Słowa piosenki wykonywanej przed laty przez Mieczysława Fogga były motywem przewodnim projektu przygotowanego w naszej szkole z okazji Dnia Patrona.


20 marca 2019 cała społeczność szkolna, a wieczorem zaproszeni goście, rodzice i  sympatycy szkoły mogli obejrzeć historię kina opowiedzianą słowem, filmem, muzyką i tańcem. Nasz pokaz rozpoczęliśmy od filmu braci Lumier i produkcji   przedwojennej „Ada to nie wypada” z 1936 (klasa 4e). Potem wybrzmiały: „Zakazane piosenki” z 1946 (klasa 4c), piosenka z kabaretu „Starszych panów” - „Kaziu zakochaj się” w wykonaniu Natalii Kubiak z klasy 5e. Następnie mogliśmy wysłuchać i zobaczyć klasę 2c w piosence z serialu „Czterdziestolatek”- „Motylem jestem”. Widzów zachwyciły tradycyjne tańce: walce z filmów „Trędowata” (klasy 5d) i „Noce i dni” (klasy 2b). Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1b wykonali poloneza z filmu pt „Pan Tadeusz”, a tango z filmu „Zazdrość i medycyna” (klasy 3c) było mistrzowskim pokazem ruchu rąk i ciał. Na zakończenie przenieśliśmy się do bajkowego świata Pana Kleksa dzięki uczniom z klas 1a i 6a, którzy zaśpiewali piosenkę ”Witajcie w naszej bajce”. Piosenki chóru przygotowywanego przez panią Joannę Wojtaszek towarzyszyły temu „seansowi”.

Nasz Frycek byłby dumny ze „swoich dzieci”, bo to co pokazali zasługuje na małego Oscara.

Dzięki muzyce, która łagodzi obyczaje, możemy stawać się coraz lepsi.

W. Markuszewska

dsc 01474296BC9C 7FCE 6174 A4E2 EFE7BF5012BC
W małym kinie zdjęcie 1
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21.1
21 marca w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa.
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada na 21. dzień 3. miesiąca w roku (21 marca), ponieważ dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów, składających się z łańcuchów DNA, powoduje występowanie tej wady genetycznej.
Stąd też inna nazwa – trisomia 21.
Czytaj więcej