Pies, bezpieczny przyjaciel!
Pies, bezpieczny przyjaciel!
     Zajęcia dla uczniów klas 1 - 3 Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy dochodzi do agresywnego zachowania zwierzęcia, często spowodowanego brakiem wiedzy i niewłaściwym zachowaniem człowieka wobec niego.
      Dlatego podczas zajęć z uczniami klas 1 – 3 chcemy pokazać dzieciom, że kontakty z psem mogą być bezpieczne i korzystne, ale tylko wtedy, gdy przestrzega się pewnych zasad. Dzieci dowiedzą się, że właściwa socjalizacja psa i opieka nad nim mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo oraz są obowiązkami każdego właściciela. Zajęcia zostały podzielone na trzy bloki tematyczne: bezpieczeństwo, pies pracujący i opieka nad zwierzęciem. W czasie zajęć towarzyszyć nam będzie Lusia.
                                                                                                                                             psycholog, dogoterapeuta Kinga Stefaniak

XXX
Szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych
PRZEDMIOTOWE   KONKURSY
Wkrótce rozpoczną się szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych, których organizatorem jest Kuratorium Oświaty   w Poznaniu.
Terminy sprawdzianów na etapie szkolnym w naszej placówce:
Ø 19 października 2018r. g. 14.00- konkurs z j. polskiego;
Ø 22 października 2018r. g. 14.00- konkurs z j. angielskiego;
Ø 24 października 2018r. g. 14.00- konkurs z matematyki.
Z regulaminem konkursów można zapoznać się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu w zakładce- Rodzice   i uczniowie- konkursy. Szczegółowe informacje oraz niezbędną dokumentację- uczniom- przekażą nauczyciele- przedmiotowcy.
Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów

Dnia 12 września 2018 roku z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów.

Od tego dnia wszystkie dzieci z klas pierwszych stały się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Pierwszaki wspaniale recytowały wiersze oraz pięknie śpiewały piosenki. Pani Dyrektor za pomocą magicznego ołówka sprawiła, że szkoła wzbogaciła się o nowych uczniów.

Wszyscy byli bardzo przejęci danym wydarzeniem. Dzień ten sprawił wiele radości dzieciom, rodzicom,
a także nauczycielom.


1A1C1E
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Samorzad uczniowski
Dnia 25 września 2018 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. W wyborach startowało 27 kandydatów z klas 4-6. Swoje programy wyborcze kandydaci zaprezentowali na apelu, który odbył się 17 września. Na terenie szkoły rozwiesili także plakaty wyborcze, rozdawali ulotki, na przerwach nosili transparenty zachęcające do głosowania na nich. Ostatecznie wybory wygrała Iga Wierzbicka z klasy 6d i została tym samym przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Pozostali członkowie to:
Pola Dobrowolska 5c, Jakub Jarosz 5b, Adrianna Leszczyńska 6c, Iga Marek 5a oraz Sara Sadowska 6a. Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
28 września odbył się po raz drugi w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów, a także nauczycieli. Zaangażowanych w akcję było 33 uczniów z klasy 6a, 6c i 5e. Chętne osoby - a było ich ponad 300 - sprawdzały wiedzę, losując zadania o różnej trudności. Można było wybrać formę pisemną lub ustną. Los zawierał 5 działań. Każdy zawodnik miał określony czas, czyli 3 minuty. Jeżeli zawodnik rozwiązał wszystkie działania prawidłowo i zmieścił się w czasie otrzymał ODZNAKĘ EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA!!!
Uczniowie sprawdzali swoje siły w:
-grach: PIŁKARZ MATEMATYK, KRÓLOWA SKAKANKI
-zabawach: KARTY GRABOWSKIEGO
- łamigłówkach.
Był to dzień zabawy z tabliczką mnożenia! Akcję kolejny raz uważam za udaną – świetna zabawa przy powtarzaniu tabliczki mnożenia!
Koordynator - Iza Zboralska

IMG 5547
IMG 5563IMG 5594
IMG 5555
IMG 5595
IMG 5576
Zbieranie nakrętek – wkręć się w pomaganie.
Pomoc dla Marianki!
W ubiegłym roku szkolnym zbieraliśmy nakrętki dla niepełnosprawnej, 10-letniej Marianki i dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej naszej społeczności szkolnej tych nakrętek uzbieraliśmy bardzo dużo. W ten sposób pomagamy rodzicom Marianki zbierać fundusze na jej rehabilitację.
W tym roku również zbieramy nakrętki i mamy nadzieję, że będzie ich co najmniej tak dużo, jak w roku poprzednim.
Nakrętki można przynosić do pokoju 104 A, uczniowie mogą je też zostawiać w swoich klasach i co pewien czas będą one odbierane przez wolontariuszy.
Z góry dziękujemy i zapraszamy do zbiórki!
Skan nakrętki
Skan Marianka
Posprzątajmy razem świat!
DSCF2084  
W piątek 14 września uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Podczas godzinnego marszu w okolicach szkoły udało nam się zebrać kilkanaście pełnych worków porzuconych przez mieszkańców odpadów. W porównaniu z poprzednimi latami liczba sprzątniętych przez nas śmieci jest wyraźnie mniejsza, choć ich ilość jest nadal niepokojąca.

DSCF2076DSCF2075DSCF2079
DSCF2082
DSCF2086
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

      3 Września o godz. 8 uczniowie klas 1-3 w towarzystwie swoich rodziców zebrali się w sali gimnastycznej naszej szkoły SP 1 w Skórzewie na inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019.
      Pani Dyrektor Lidia Paech po przywitaniu przybyłych uczniów, ich rodziców i dziadków oraz nauczycieli w swoim przemówieniu zasygnalizowała zadania, które będą realizowane w tym roku szkolnym, zwanym Rokiem Niepodległej. Dużo uwagi poświęciła najmłodszym, życząc im sukcesów w nauce oraz bezpiecznego i radosnego pobytu w szkole w czasie najbliższych dziesięciu miesięcy. Zwracając się do nauczycieli życzyła im cierpliwości, siły i wytrwałości w pracy.
      Potem zgromadzeni obejrzeli przygotowany przez uczniów klas piątych krótki program artystyczny, nawiązujący do rocznicy II wojny światowej, wakacyjnych wspomnień i powrotu do nauki.
      O godz.10.30 swoją uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego miały klasy 4-6. Pani Dyrektor Lidia Paech, przedstawiła nowych nauczycieli i złożyła życzenia uczniom: sukcesów w nauce i miłego pobytu w szkole w gronie kolegów i koleżanek. Natomiast nauczycielom życzyła cierpliwości i wytrwałości w niełatwej pracy. W tym roku w szkole będzie się uczyć aż 18 oddziałów klas 4-6, co wymagać będzie jeszcze większej dbałości w zachowaniu bezpieczeństwa na korytarzach i boisku.
      Po części oficjalnej dzieci rozeszły się do klas, by po niedługim czasie wybiec ze szkoły w podskokach, aby jeszcze skorzystać z ostatnich chwil swobody i pobawić się na świeżym, wciąż letnim powietrzem.
rozpoczecie 2018.2019