WYGRALIŚMY!!!
WYGRALIŚMY !!!

robot
Podziękowania
      Zdobyliśmy I miejsce w konkursie „Szkoła Małego Inżyniera”, organizowanym przez Volkswagen Poznań Sp. z oo oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Wśród nagród zdobyliśmy zaawansowane technologicznie zestawy klocków LEGO, które pozwalają na samodzielne konstruowanie i programowanie robotów, mających promować nauki ścisłe. Wśród zgłoszonych 132 szkół- do końca walczyliśmy z Zespołem Szkolno- Przedszkolnym w Borku Wielkopolskim. Ostatecznie zdobyliśmy 19 218 głosów, nasi rywale- 19 013. Głosowanie skończyło się 7 XII o g. 23.59. Emocje towarzyszyły nam do końca! Gratulujemy i dziękujemy naszym godnym przeciwnikomJ W końcu zacne było zająć miejsce w pierwszej TRZYNASTCE !!!

Podziękowania przekazujemy też wszystkim głosującym tzn.: UCZNIOM, RODZICOM, Nauczycielom, Pracownikom szkoły oraz wszystkim PRZYJACIOŁOM w/w, którzy na ich prośbę zaangażowali się aby pomóc naszej szkole. Raduje serce fakt, że potrafimy się zmobilizować i zintegrować dla dobra naszych Uczniów.


DYREKCJA
MIKOŁAJE CZEKOLADOWE
MIKOŁAJE CZEKOLADOWE
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Mikołaje Czekoladowe” organizowanej przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
W trakcie trwania akcji zebraliśmy 650 zł 10 gr. 
Uzyskane środki przeznaczone zostaną na Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień w Wierzenicy.
Dziękujemy za okazane dobro J
Warto
„Wolność kocham i rozumiem...”
„Wolność kocham i rozumiem...”
     Pod takim hasłem dnia 22.11.2018 roku odbył się w naszej szkole niezapomniany koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
     Wzięli w nim udział artyści naszej szkoły od klasy pierwszej do szóstej- ponad 280 uczniów.Grupa recytatorówprzedstawiła tragiczne okoliczności utraty przez Polskę niepodległości, zmagań z zaborcami oraz trudne polskie drogi do niepodległości.Szczególne miejsce poświęcono historii naszego regionu i roli zwycięskiegoPowstania Wielkopolskiego. Recytacje przeplatane były występami chóru, który w niezwykle żywiołowy i radosny sposób wykonywał utwory patriotyczne. Chórzyści zaprosili wszystkich zgromadzonych do wspólnego, uroczystego odśpiewania Roty Marii Konopnickiej. W ramach prezentacji muzycznych wystąpilitakże uczniowieAda z klasy 6c i Wincenty z 6d w dueciena flet i akordeon z utworem Serce w plecaku.
     Wszystkich widzów koncertu zachwyciły wspaniałe układy tanecznew biało-czerwonych barwach zaprezentowane przez najmłodszych z klas:1d,2b, 2c, i 3c.
     Wystąpiła też grupa zuchów i harcerzy śpiewająca przy akompaniamencie gitary i towarzyszącej prezentacji multimedialnej. W finale kończącym uroczystość wszyscy obecni na sali zaśpiewali kultową pieśń współczesnąŻeby Polska była Polską.
     Ideą koncertu było przesłanie, że nie można żyć bez przeszłości. Musimy o niej pamiętać, bo ona kształtuje naszą tożsamość. Tradycje i historia pozwalają nam czuć się Polakami i z dumą budować naszą przyszłość. Ten wspaniały wieczór na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
                                                                                                                                                                           Urszula Derenek
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Skąd pomysł?
 
Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. 
Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wzbudzenia w ludziach pozytywnych emocji, zachęcenia do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażanieprotestu przeciwko antypatii, nienawiści i braku tolerancji.
W naszej Szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z okazji tego szczególnego dnia członkowie Koła Kraina Emocji- garść radości, szczypta złości przygotowali.

Drzewka Życzliwości, na których było można napisać pozdrowienia i życzenia;
21 lis
list2
Loterię Życzliwości z motywującymi cytatami;
21list2


Plakaty Życzliwości, z których można było oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie.
21 lis4

Uczniowie klas 1-3 zrobili kartki z pozdrowieniami i pięknymi życzeniami dla mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej, które we wtorek zostały zawiezione do Lisówek
list5

 Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypomniał nam, że życzliwym warto być nie tylko dla znajomych, ale też na drodze czy w komunikacji miejskiej - otwartość i empatia sprawiają, że wzajemnie jesteśmy w stanie poprawić sobie nastrój drobnymi gestami uprzejmości.
Życzliwość to ciepłe słowo, uśmiech, przytrzymanie komuś drzwi. To podzielenie się kanapką z kimś, kto jest głodny i pomoc w potrzebie.
Warto pamiętać, że to właśnie proste, miłe gesty są najważniejsze.

Popołudnie z książką... „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej” Anny Czerwińskiej – Rydel
POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ…
Zapraszam uczniów klas 4-6 na popołudnie z książką, które odbędzie się:
·         28.11.2018 r. godz.17:00 -18:00
·         5.12.2018 r.   godz. 17:00 - 18:00
·         12.12.2018 r. godz.17:00-18:00

Poznajcie historię życia Ireny Sendlerowej
podczas wspólnego czytania fragmentów książki
„Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”
Anny Czerwińskiej – Rydel
Wzruszająca i piękna opowieść o życiu kobiety, która w czasie okupacji uratowała
ok. 2,5 tys. dzieci. Irena Sendlerowa w 1965 r. została uhonorowana przez izraelski
instytut Yad Vashem medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, w 2003 r.
Orderem Orła białego, a w 2007 r. Orderem Uśmiechu.

Chętnych uczniów zapraszam do zapisania się na listę uczestników popołudniowych
spotkań do dn. 26.11.2018 r., s.103 A.


Zapraszam serdecznie
Pedagog szkolny Karolina Jurkowska
list
DLA NIEPODLEGŁEJ…
DLA NIEPODLEGŁEJ…
     W piątek 9 listopada 2018r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Cała społeczność szkolna pieczołowicie pracowała, aby uczcić sto lat niepodległości naszego kraju.
     W ramach projektu Niepodległa realizowanego w szkole uczniowie mieli okazję w różny sposób przygotować się do tego niezwykle uroczystego dnia. W prezentacjach multimedialnych dzieci opowiadały o historii zrywów niepodległościowych, na plakatach ukazały zdobywanie wolności, czytały książkę o Powstaniu Wielkopolskim A u nas powstanie! Magdy Podbylskiej. 9 listopada uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej. Wszystkie sale misternie przygotowywane na to święto, zostały spójnie udekorowane biało – czerwonymi ozdobami. Nie tylko budynek szkoły odznaczał się kolorami narodowymi. Każdy uczeń otrzymał z tej okazji pamiątkową przypinkę patriotyczną.
     Punktem kulminacyjnym obchodów był piątkowy przemarsz ulicami Skórzewa. Dzieci idąc w uroczystym biało – czerwonym pochodzie, wesoło śpiewały żołnierskie piosenki. Po powrocie do szkoły o godzinie 11:11 wszyscy zebrani zaśpiewali hymn narodowy, biorąc tym samym udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” inicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
     100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to okazja do kolejnych działań uczniów naszej szkoły. Podkreślą oni wagę tego święta, pisząc opowiadania biograficzne, wykonując klasowy album pt. Stąd nasz ród, czy uczestnicząc w niecodziennej lekcji historii w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. 22 listopada zostanie zaprezentowany montaż słowno – muzyczny Wolność, kocham i rozumiem. Uczniowie recytując i śpiewając, opowiedzą o swoim rozumieniu wolności społeczności szkolnej i lokalnej.  Zwieńczeniem ponad rocznej pracy w ramach projektu Niepodległa będzie Ogólnoszkolny Turniej Patriotyczny Kto Ty jesteś? Polak Mały! Wszystkie te działania mają przypominać młodym ludziom o cennym darze wolności.
IMGP5939 KopiowanieIMGP5951 KopiowanieIMGP6033 KopiowanieIMGP6072 KopiowanieIMGP6086 KopiowanieIMGP6093 KopiowanieIMGP6057IMGP5949

Akcja „Rogale Świętomarcińskie”
Podczas akcji „Rogale Świętomarcińskie” organizowanej przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej w naszej szkole sprzedaliśmy 350 pysznych rogali. Dzięki wspaniałym ludziom z cudownymi, otwartymi sercami zebraliśmy 1941 zł 85 gr.
Nasza radość jest ogromna!!!
Dziękujemy każdemu z osobna za wsparcie dla Michałka Milczarka

Rogal
Projekt „Karolinka”
Projekt „Karolinka”
wrzesień / październik
We wrześniu uczniowie klas szóstych dzielnie sprawowali opiekę nad uczniami z klas pierwszych! Rano, przed rozpoczęciem zajęć, doprowadzali pierwszoklasistów do sal lekcyjnych pomagając w czynnościach samoobsługowych i rozwiązując drobne problemy organizacyjne. W ramach projektu „KAROLINKA” odbyło się też wiele spotkań integrujących dzieciaki z pierwszych i szóstych klas. Uczniowie bardzo się polubili! Zarówno młodsi, jak i starsi dopytywali często o następne spotkanie. Wychowawcy nie czekając długo zorganizowali dla nich kolejne zajęcia, na których wszyscy świetnie się bawili!
Uchylamy rąbka tajemnicy :) Zajrzyjcie poniżej.

karo1karo2