Pierwsza pomoc przedmedyczna
       W dniach 08.02.2018 i 09.02.2018r. w naszej szkole odbyła się II edycja Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w której wzięły udział klasy piąte oraz klasy szóste.
       Podczas szkolenia zostały omówione tematy: tamowanie krwotoków, unieruchomianie kończyn górnych i dolnych oraz pozycja bezpieczna.
Czytaj więcej
Odwiedziny przedstawicieli komisariatu Policji i komendy Straży Gminnej w Dopiewie
ODWIEDZINY PRZEDSTAWICIELI KOMISARIATU POLICJI I KOMENDY STRAŻY GMINNEJ W DOPIEWIE

ferie3

Szczególnie dbamy o  bezpieczeństwo uczniów, dlatego w dniu 25.01.2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci z  kl. I  - III z  udziałem przedstawicieli komisariatu Policji i Komendy Straży Gminnej w Dopiewie.

Funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówili z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.  
Czytaj więcej
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy EDI
Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI - Pingwin 2017- matematyka.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas 4-6. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności oraz osiągnęli wysokie lokaty.
Tytuł laureata i nagrodę książkową otrzymał Adam Mianowski z klasy 5a. Uczeń zdobył 56 punktów
(max 60) i zajął 5 miejsce w kraju.
Wyróżnienie trafiło do Antoniego Krawieckiego z klasy 6b, który uzyskał 51 punktów (max 60) i zajął 10 miejsce w kraju.


Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Turniej piłki ręcznej
Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W poniedziałek 29 stycznia w hali GOSiR w Dopiewie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Wielkopolskich Igrzysk Dzieci.
Czytaj więcej
Osiągnięcia naszych uczniów

  logoAT              Marcin Krzewiński zwycięzcą akcji Enea Akademia Talentów.

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły  - Marcin Krzewiński z klasy 6b został zwycięzcą akcji Enea Akademia Talentów w kategorii NAUKA. Najlepszych uczniów wskazywali zarówno internauci jak i jury. Osiągnięcia oraz praca konkursowa Marcina, którą można zobaczyć pod adresem: https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow/uczen-zwyciezca?id=478075183  zostały docenione przez jurorów konkursu i to właśnie oni przyznali mu tytuł zwycięzcy. Dzięki temu osiągnięciu Marcin wraz z grupą koleżanek i kolegów z klasy będą uczestniczyć w dodatkowych lekcjach z programowania i robotyki a następnie konkursie First Lego League.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane na Marcina głosy.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
W dniach od 10 do 12 stycznia w naszej Szkole były przeprowadzane szkolne eliminacje Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z: języka polskiego, matematyki oraz z języka angielskiego.
Język polski – w konkursie wzięło udział 8 osób z klas szóstych. Uczniowie przygotowując się do tych polonistycznych zmagań musieli przeczytać kilkanaście lektur z poziomu 7 i 8 klasy. Niestety, nie udało się nikomu zakwalifikować do etapu rejonowego. Jesteśmy jednak pewni, że nowe doświadczenie wzbogaciło wiedzę i umiejętności uczestników.
Język angielski – do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas 4-6. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Jan Campkin z klasy 4G. Uczeń zdobył 31 punktów.
Matematyka – w konkursie matematycznym wzięło udział 13 osób. Marcin Krzewiński z klasy 6B zdobył 34 punkty i przeszedł do etapu rejonowego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom dotychczasowych zmagań! Już teraz trzymamy kciuki za Janka i Marcina, którzy w marcu wezmą udział w rejonowym etapie konkursu.
Zuchy i Harcerze grali dla WOŚP
    14 stycznia odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w kwestowaniu wzięli udział: zuchy z 21 Gromady Zuchowej „Wioska Smerfów” oraz harcerze z 31 Próbnej Drużyny Harcerskiej „Feniks” ze Skórzewa. Trudne warunki atmosferyczne nikogo nie odstraszyły i w wyznaczonych godzinach wszyscy stawili się na swoich stanowiskach. Rozdając uśmiechy i podziękowania rozpoczęli kwestowanie wśród swoich sąsiadów. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu wolontariuszy w mundurach udało się zebrać na terenie Skórzewa aż 18 654 zł i złoty pierścionek, który został przekazany na licytację. Zuchy i harcerze dziękują wszystkim ofiarodawcom za wielkie serce i hojność. Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ.
Spotkania Rady Rodziców
Rada Rodziców przypomina, że spotkania przed zebraniami odbędą się:
- dnia 23 stycznia 2018 roku o godzinie 16.30 w stołówce szkolnej;
- dnia 24 stycznia 2018 roku o godznie 17.00 w stołówce szkolnej.