Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się dnia 2 września 2019 roku (poniedziałek),
w nowej sali gimnastycznej.
Następnie dzieci wraz z wychowawcami przejdą do sal lekcyjnych na krótkie powitanie.
Akademia dla uczniów klas 1-3 rozpocznie się o godzinie 8:00,
a dla uczniów klas 4–6 o godzinie 10:30.
Ksiądz Proboszcz zaprasza uczniów wszystkich klas na Mszę Świętą o godzinie 9:30.
Dzieci przychodzą do kościoła pod opieką rodziców/opiekunów.

Informacja
Listy uczniów klas 1-szych oraz uczniów, którzy zostali w tym roku przyjęci do klas starszych,
znajdują się w holu głównym szkoły.

Nowy rok szkolny 2
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Na ten dzień czekało wielu!

19 czerwca 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Skórzewie pożegnała wszystkich uczniów na czas wakacji. W sali gimnastycznej spotkały się osobno dwie grupy: uczniowie 1-3 oraz 4-6. Rodzice wraz ze swymi dziećmi mogli wysłuchać przemówienia Pani Dyrektor, mieli też okazję popisać się znajomością hymnu Polski i to wszystkich strof. Uroczystość uświetniono częścią artystyczną pod znamiennym tytułem: „Tacy jesteśmy”, przygotowaną przez szóstoklasistów.
Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
ORGANIZACJA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca 2019 r.

Klasy 1-3 uroczystość w sali gimnastycznej o godzinie 8:00, potem rozdanie w świadectw w salach (klasa 2a – sala 103C, klasa 2b – sala 12B), msza św. pod opieką rodziców/opiekunów o godzinie 9:30.
Klasy 4-6 msza św. pod opieką rodziców/opiekunów o godzinie 9:30, uroczystość w sali gimnastycznej o godzinie 10:30, potem rozdanie świadectw w salach.
Czytaj więcej
Szkolny Festyn Rodzinny
Szkolny Festyn Rodzinny pt. „Sport to zdrowie, w Skórzewie każdy Ci to powie”

      8 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie odbył się Szkolny Festyn Rodzinny pod hasłem: „Sport to zdrowie, w Skórzewie każdy Ci to powie”. Sportowemu hasłu towarzyszyło wiele atrakcji oraz emocji.
      Festyn rozpoczął się od powitania gości przez Panią Dyrektor Lidię Paech, która serdecznie zachęciła wszystkie dzieci do udziału w przewidzianych konkurencjach sportowych, a także do świetnej zabawy. Następnie, rozpoczęły się występy uczniów z naszej szkoły i grup tanecznych. Swoje umiejętności pokazali także podopieczni z grupy tańczącej breakdance oraz studia Activus. Barwne stroje, układy taneczne oraz muzyczne dźwięki towarzyszyły nam przez cały czas trwania festynu.
     Nauczyciele czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, a także fair-play. Każdy uczestnik, który zmierzył się z przewidzianymi zadaniami mógł odebrać medal dzielnego sportowca. Było warto! Medale okazały się wspaniałymi pamiątkami. Podczas udziału w konkurencjach, młodsze dzieci mogły „zapisać” się do żłobka prowadzonego przez rodziców.
      Dużą popularnością cieszyło się stoisko z zaplataniem warkoczyków, gdzie każda dziewczynka mogła spełnić swoje małe marzenie.
     W fotobudce pojawiła się możliwość wcielenia w rolę sportowca lub zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na ściance z hasłem: „Sport to zdrowie”.
      Wszyscy chętnie odwiedzali stoisko, gdzie Lusia towarzyszyła dzieciom podczas rozwiązywania psich łamigłówek.
    Duże zainteresowanie wzbudziło także stanowisko ratowników medycznych, gdzie podstawą było przypomnienie sobie zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zwiedzanie karetki pogotowia.
      W międzyczasie trwania wszystkich atrakcji, na jednej ze ścian szkoły, malowany był mural. Patron naszej szkoły, Fryderyk Chopin na pewno byłby bardzo dumny ze stworzonego dzieła.
      Rada Rodziców Szkoły z ochotą pracowała przy stanowisku z ciastami oraz słodkościami, a także z uśmiechem rozdawała nagrody podczas loterii fantowej.
      Panie ze świetlicy przepięknie malowały dziecięce buzie na stoisku rękodzieła. Natomiast, szkolny wolontariat przygotował ozdoby, które szybko znalazły nowych właścicieli.
     Nie zabrakło stoiska z zadaniami z zakresu robotyki, a także pokazu karate. Można było smacznie zjeść i wypić coś pysznego oraz znaleźć ciekawą książkę przy stanowisku biblioteki.
      Festyn podsumowano losując nagrody główne loterii fantowej, które wzbudziły jeszcze większe emocje wśród obecnych.
      Każdy tego dnia był dzielny i uśmiechnięty!

                                                                                                                                                                                               Marta Pauszek

DSC 0372

DSC 0322

DSC 0468
Muralowy projekt - w SP 1 w Skórzewie mają swojego Chopina
Muralowy projekt - w SP 1 w Skórzewie mają swojego Chopina :)

            Zaletą projektu grupowego jest możliwość rozwijania przez uczniów umiejętności niezbędnych do pracy w zespole. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie, dzięki inicjatywie Rodzica naszych uczniów, pana Jakuba Bitki, mieliśmy możliwość rozwijania talentów plastycznych. Jako artysta plastyk i grafficiarz zaproponował naszej społeczności szkolnej pokrycie ściany zewnętrznej sali gimnastycznej muralem, który przedstawia postać patrona szkoły Fryderyka Chopina.
Czytaj więcej
Szkoła Małego Inżyniera
W tym roku nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w konkursie Szkoła Małego Inżyniera". Nagrodami był całodniowy pokaz technologiczny oraz zestaw kloców LEGO® MINDSTORMS® EV3. Nasi nauczyciele odbyli już niezbędne szkolenie i od nowego roku szkolnego rozpoczynamy zajęcia z robotyki/programowania przy wykorzystaniu zestawów Lego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku oraz zdjęć przedstawiających festiwal w naszej szkole 
Czytaj więcej
Festyn Rodzinny
„Sport to zdrowie, w Skórzewie każdy Ci to powie”

Już za kilka dni, 8 czerwca 2019 roku uczniowie, rodzice, a także nauczyciele spotkają się na Festynie Rodzinnym, gdzie na pewno nie zabraknie atrakcji i emocji:
* konkurencje sportowe,
* zaplatanie warkoczyków,
* malowanie twarzy,
* żłobek maluchów,
* aikido,
* fotobudka,
* stoisko biblioteki,
* dogoterapia z Lusią,
* robotyka,
* pokaz pierwszej pomocy,
* stoisko z ciastem,
* lody,
* pyszne jedzenie,
* mural.
Czytaj więcej